„Величина патње и страдања које је Други светски рат донео Србима и нашем братском народу Русима не даје нам право да дозволимо ревизију историје, јер то прети не само престанку сећања на претке већ и опстанку народа“, рекла је Влкова приликом посете.
Почаст жртвама опсаде Лењинграда /фото/
© Фото : Спутњику уступила Драгиња Влк
Такође је додала да цео свет ове године обележава 75 година победе над фашизмом, а да су наши народи платили слободу својим животима.
„Тадашња Југославија, у односу на број становника, нашла на трећем месту по броју жртава у свету“, додала је Влкова.
Почаст жртвама опсаде Лењинграда /фото/
© Фото : Спутњику уступила Драгиња Влк
Пискаровско меморијално гробље налази се на северу Санкт Петербурга и представља једно од највећих места где су сахрањене жртве Лењинградске блокаде. Меморијални комплекс је отворен 9. маја 1960. године, а према проценама на том гробљу је сахрањено више од 500.000 људи, међу којима је и брат председника Владимира Путина.
За град Београд и Србију овај меморијални комплекс је веома значајан и по томе што је ове године са Пискаровског меморијалног гробља министар Одбране Руске Федерације Сергеј Шојгу донео освештану урну са земљом баш са овог места.
„Као Београђанка, радујем се што ће гробље Ослободиоца Београда добити и Вечну ватру по узору на ову у Пискарјовском меморијалном гробљу и што сам прва одборница Скупштине Града Београда која је имала прилике да ода почаст руским жртвама на овом веома значајном месту“, рекла је Влкова.
Одборница Скупштине Града Београда посетила је Санкт Петербург и Москву како би у својству међународног експерта била посматрач референдума за измену Устава Руске Федерације.