Самоизолација за српске туристе који путују у Велику Британију

На основу изјаве директора Светске здравствене организације Тедроса Гебрејесуса да се пандемија ковида 19 убрзава и да већина земаља још није успела да је стави под контролу, Скај њуз је направио списак земаља где се то дешава, а међу њима је набројао и Србију.
Sputnik

Британска телевизијска мрежа оцењује да су у Србији након две ноћи протеста организованих због најављеног полицијског часа, власти забраниле масовна окупљања, а премијерка Ана Брнабић рекла је да је здравствени систем близу пуцања, преноси РТС.

Иначе, британска влада уклонила је Србију са листе земаља из којих људи могу да се враћају у Енглеску или да је посећују без обавезе одласка у самоизолацију.

Самоизолација за српске туристе

Портпарол британске владе рекао је да је Центар за биолошку безбедност заједно са Институтом за јавно здравље ажурирао своју процену за Србију у складу са најновијим подацима.

„У складу са тим, влада је одлучила да уклони Србију са листе земаља чији су путници по доласку у Енглеску изузети из обавезне самоизолације“, додао је портпарол. И Шкотска од путника из Србије захтева одлазак у карантин.

Би-Би-Си наводи да се у Србији дневно региструје око 300 заражених, због чега је ванредна ситуација проглашена у више градова и општина. 

Скај њуз пише да су званичници и других европских земаља, укључујући Француску и Грчку, упозорили су на ризик новог ширења вируса уколико се не држи дистанца.

Самоизолација за српске туристе који путују у Велику Британију

Како се наводи, док се многе земље припремају за други талас, САД, Индија и Бразил покушавају да се носе са првим, а у те три земље дешава се већина нових случајева.

Најтеже погођена новим вирусом је САД где је заражено више од три милиона становника, што значи један на 100 становника.

У САД се дневно зарази око 60.000 становника, у Бразилу 45.000 у Индији готово 25.000, а у међувремену и бразилски председник објавио је да је оболео, као и председница Боливије Женин Ањез и други најмоћнији човек Венецуеле Диосдадо Кабељо.

У Боливији је пријављено 42.984 случајева и 1.577 преминулих, а бележи се стални пораст новооболелих.

„Венецуела једна од најнеспремнијих земаља“

У појединим регионима те земље болнице су пренатрпане.

Венецуела се сматра једном од најмање припремљених земаља за борбу против пандемије, а у болницама нема основних потрепштина попут воде, струје, лекова.

У Токију је такође забележен повећан број случајева што забрињава због другог таласа вируса, а гувернер тог округа каже да је то позив за помоћ и да је неопходно упозорење због даљег ширења болести.

Због већег броја новооболелих у Хонгконгу су затворене све школе, наводи Скај њуз.

Прочитајте још:

Коментар