Колико кошта „пресељење“ у време пандемије: Богати купују држављанства

Због епидемије корона вируса која траје већ више од пола године, људи широм света су променили своје начине живота, што због страха, што због рестрикција које су уведене да би се спречило ширење инфекције.
Sputnik

Ипак, ова криза је погодила све, па чак и оне који су, чини се, најзаштићенији због свог имовинског статуса.

Ако би следећи пут богаташи поново дошли у ситуацију да буду у карантину, неупитно је да би желели да имају могућност да се склоне на сигурно, изоловано место, по могућству сунчано и пуно плажа.

Једна од потенцијалних опција је Нови Зеланд, наводи Блумберг. Разлог је највероватније то што је ова земља једна од ретких која се успешно борила са корона вирусом.

Колико кошта „пресељење“ у време пандемије: Богати купују држављанства

Имућни желе да се окрену програмима који подразумевају држављанство или пребивалиште, у замену за улагање у земљу у коју су дошли.

На пример, можете да стекнете право на живот, рад и учење на Новом Зеланду ако учествујете са, рецимо, два милиона долара. Све зависи од врсте боравишне визе, потребне за земљу коју одаберете.

Око 1,2 милиона евра, укључујући куповину имовине, кошта држављанство за брачни пар на Малти.

Колико кошта „пресељење“ у време пандемије: Богати купују држављанства

Ово је, кажу стручњаци, њихов план за ванредне ситуације. Више није реч о појединцима, већ о породицама које се јављају компанијама стручним за „куповину држављанства или боравишних виза”.

У прва четири месеца ове године, потражња за тим услугама је скочила за 49 одсто,у поређењу с истим периодом 2019.

Оних који желе да поднесу захтев за ново држављанство или боравишну визу, сада је за 22 одсто више.

Колико кошта „пресељење“ у време пандемије: Богати купују држављанства

Богати се, ипак, не интересују само за егзотичне дестинације и острва.

Интересовање за португалски програм пребивалишта повећало се последњих месеци, због релативно малог броја заражених корона вирусом. Ова земља у томе види шансу: богати би могли да опораве тржиште некретнина. За добијање других пасоша или права боравка потребно је време – најмање три месеца за карипске програме, пренео је Бизлајф.

Још дуже се чека Европска унија.

Прочитајте још:

Коментар