Бајерн поново на трону Европе

Фудбалери Бајерна из Минхена постали су шести пут шампиони Европе, пошто су у финалу Лиге шампиона савладали Пари Сен Жермен резултатом 1:0.
Sputnik

Одлучујући и победнички гол постигао је Кингсли Коман у 59. минуту, па су тако Баварци шести пут у историји подигли трофеј у најјачем клупском такмичењу у Европи.

Прво полувреме у Лисабону протекло је без већих узбуђења. Једина спорна ситуација десила се у финишу првог дела када је фудбалер ПСЖ-а Тило Керер оборио Комана у шеснаестерцу, али судија Орсато није досудио казнени ударац за Бајерн.

Без голова је било све до 59. минута, када је Коман после центаршута Јошуе Кимиха главом послао лопту иза леђа Кејлора Наваса и донео вођство, а касније ће се испоставити и „ушати“ пехар екипи из Минхена.

ПСЖ је у надокнади времена имао велику прилику за изједначење, али, како преноси Танјуг, Чупо Мотинг није успео да одреагује на прави начин после додавања Нејмара.