Азербејџанске лепотице обукле војничко одело ─ спремне да се боре за Карабах /фото/

Азербејџанске лепотице из шоу бизниса су обукле војне униформе и саопштиле да су спремне да ризикују животе и оду на фронт у Карабах.
Sputnik

Глумица Парвин Абијева је у интервјуу за Спутњик признала да је од почетка сукоба у Нагорно-Карабаху неколико пута била на линији фронта. Одлучила је да заједно са својим колегама подржи азербејџанске војнике.

„Никада се нисам плашила да ризикујем. Имам 30 година и сваке године сам маштала да нам се наше земље врате. Коначно, мој сан се остварује. Ако буде потребно, спреман сам да одем на прву линију фронта и пружим помоћ нашим војницима", рекла је Абијева.

Рази Алијева која има титулу „Мис Азербејџана-2017“ је изјавила да сваки дан жели само једно, а то је крај сукоба око Нагорно-Карабаха. Никада није била на линији фронта, али ако је потребно, спремна је да оде. Манекенка се свакодневно моли за здравље азербејџанских војника и чека победу.

Певачица Мина Хусеин је већ неколико пута учествовала у акцији „Помоћ војницима“.

„Спремна сам да ризикујем свој живот због земље. Много пута сам била на линији фронта, тако да не осећам никакав страх. Не знам да пуцам, али могу да пружим медицинску помоћ нашим војницима. Свако од нас се моли за победу. Истовремено доживљавамо и радост, и тугу због смрти наших војника. Нажалост, не постоји рат без губитака", рекла је Хусеин.

Певачица Гјунај Ибрахимли сматра да су извођачи дужни да морално подрже азербејџанске војнике. За ово је, према њеним речима, потребно објавити још патриотских пројеката, композиција, клипова који би охрабрили војску.

Сукоб у Нагорно-Карабаху

Борбе на контакт линији у Карабаху почеле су 27. септембра. Баку и Јереван међусобно се оптужују за избијање сукоба. У Јерменији је објављено ратно стање и општа мобилизација. У Азербејџану је уведен полицијски час и делимична мобилизација.

У Москви су 9. октобра одржани преговори министара спољних послова Јерменије и Азербејџана који су трајали више од десет сати и завршени су усвајањем споразума о прекиду ватре од поднева 10. октобра у хуманитарне сврхе ради размене ратних заробљеника и других притворених особа и тела мртвих. Међутим, истог дана стране су почеле да се међусобно оптужују за кршење примирја. 

Други покушај организовања хуманитарног прекида ватре био је у ноћи између 17. и 18. октобра, али већ неколико сати након што је примирје ступило на снагу, Јерменија и Азербејџан изјавили су да га друга страна није испоштовала.

Прочитајте још:

Коментар