Телефон се брзо празни: Лаки трикови за спас батерије

Корисници паметних телефона након најчешће се жале на то да им батерија траје краће него кад су га купили, да им неке апликације троше превише струје, па и да нису задовољни са уређајем јер се „прерано гаси".
Sputnik

Решење овог проблема лежи у неколико веома једноставних потеза који се тичу корисничких навика и самог инсталираног софтвера.

Када сте последњи пут проверили које апликације троше највише батерије? Време је за посету „Опцијама“. Апликације воле да троше батерију - неке толико да почну да угрожавају нормално корисничко искуство. Нико не жели да посеже за пуњачем неколико пута дневно, али на срећу одлазак у сервис по нову батерију није једино решење.

Програми попут Месинџера и Снепчета троше много батерије, а разлог су рекламе - пре свега зато што за учитавање сваке од њих паметни телефон треба да потроши нешто струје. Ако је реклама лоше дизајнирана, она може да потроши много струје.

Друге апликације воле освежавање у позадини, што значи да троше батерију чак и када је ваш мобилни телефон закључан. Коначно, ту су апликације за видео преносе које троше доста струје зато што је екран све време упаљен и то често потраје и до сат времена.

Апликацијекоје троше највише су Снепчет, Фејсбук, Инстаграм, Јутјуб, Нетфликс, Воцап, ТикТок и Гуглмапс.

Трик по трик

Ако ваша батерија не траје цео дан, смањите потрошњу уз следеће модификације, само водите рачуна да ови трикови раде само на Андроиду 9 и каснијим верзијама.

За почетак смањите време након којег се екран гаси.

Након тога смањите светлину екрана, а можете да искључите звук тастатуре и вибрацију.

Пошто сте звук довели у ред, време је да искључите опције попут мобилног хотспота или, ако ако желите, искључите аутоматско спајање на безични интернет.

Шта са „гладним“ апликацијама?

Премда смо побројали популарне апликације које троше највише батерије, кривац у вашем случају може да буде нешто друго.

Ако нисте сигурни која апликација прави највише „штете“, отворите опције и идите до опције за батерију. Под секцијом која приказује потрошњу батерије од последњег пуњења видећете листу апликација са процентима потрошње. Након што сте сазнали која од њих троши највише струје, можете једноставно да их користите мање ако знате да нећете телефон ускоро спојити на пуњач, преноси Б92.

Коментар