Истовремено су одржани и скупови супарничког табора много мањег обима, који инсистира на томе да избори још увек нису завршени.
Иако је пријављено неколико изолованих инцидената између Трампових и Бајденових присталица, попут оних између две супротстављене групе од по око стотинак људи у Харисбургу, у Пенсилванији, тренутно нема пријава о насиљу и другим инцидентима.
Реакције на проглашење резултата у Пенсилванији били су готово моментални. Неколико минута по објави вести на већим телевизијским мрежама, огроман број људи изашао је испред заштитне ограде око Беле куће у Вашингтону да прослави победу свог кандидата.
Окупљање у сред пандемије замерила је портпаролка Беле куће Кејли Мекенани која је на твитеру питала где је Бајден да позове да се не одржавају масовни протести.
Коментаре су због масовног окупљања и тога што сада медији томе не замерају упутили су многи на мрежама.
У Њујорку су Бајденове присталице играле на улицама, ускакале у фонтане и прскале се водом, ударале у шерпе са балкона и кровова, носећи плакате са његовим ликом и америчку заставу.
Слични призори виђени су и у Атланти, Њу Орлеансу и Сан Франциску, између осталих.
На стотине Трампових присталица се такође окупило у неколико градова, углавном у престоницама оних држава које су имале пресудну улогу на изборима, попут Пенсилваније, Мичигена и Аризоне, до традиционалних упоришта републиканаца, као што је Колорадо.
Окупљени су узвикивали „Ово није готово“ и „Бићемо овде заувек“, машући заставама са Трамповим и Пенсовим ликом.
У престоници Аризоне Фениксу окупљени су узвикивали да је Трамп победио и да ће суд то потврдити, оптуживши медије за учествовање у пучу и за објављивање нетачних информација о Бајденовој победи.