Министарство здравља објаснило зашто су се три лекара заразила короном након вакцинације

Случајеви заразе вирусом корона након вакцинације повезани су са чињеницом да код вакцинисаних особа нису стигла да се формирају антитела на Сарс-Цов 2, изјавио је помоћник руског министра здравља Алексеј Кузњецов поводом саопштења да су три вакцинисана лекара оболела од короне.
Sputnik
„Вакцина 'Спутњик V' је двокомпонентна. Три недеље након прве инјекције пацијенту се даје друга. Пацијент се сматра вакцинисаним и, сходно томе, заштићеним од коронавирусне иинфекције 21 дан након друге инјекције - у том периоду је у току процес формирања имунитета“, прецизирао је саговорник агенције.

Према речима Кузњецова, позитивни резултати ПЦР тестирања код вакцинисаних, по правилу, могу да се објасне чињеницом да до тренутка „сусрета са патогеном“ коронавирусне инфекције код тих особа још увек није развијен имунитет, јер након примања вакцине није прошло много времена.

Творци руске вакцине објашњавају када си „вакцинисан против короне“

Помоћник министра нагласио је да вакцинисане особе морају да поштују индивидуалне мере заштите најмање три недеље након увођења друге компоненте. 

Како су истицали специјалисти, препарат предвиђа увођење две компоненте лека у интервалу од три недеље.

Раније је саопштено да су три алтајска лекара, која су примила вакцину „ Спутњик V“, накнадно оболела од ковида 19.

Претходно је један од твораца те вакцине и директор центра „Гамалеја“ Александар Гинцбург објаснио да се особа се сматра вакцинисаном против вируса корона 21 дан након другог примања вакцине „Спутњик V“.

Вакцина „Спутњик V“ коју производи Научно-истраживачки институт „Гамалеја“ добила је 11. августа потврду о регистрацији од Министарства здравља Русије, поставши тако прва регистрована вакцина против вируса корона на свету.

Вакцина је добила сва одобрења и успешно је прошла две фазе испитивања на добровољцима старости од 18 до 60 година, који су на крају развили имунитет и антитела на САРС-ЦоВ-2. Тренутно су у току пострегистрациона испитивања вакцине у којима учествује 40 хиљада добровољаца. Клиничка испитивања такође се изводе у Белорусији, УАЕ, Индији и Бразилу.

Прочитајте још:

Коментар