Грујичић ову тврдњу поткрепљује речима да су Бошњаци већ најавили преко ЦИК-а да ће забранити људима, који су право на личне карте остварили након 1. 10. 2020. да гласају, што је, истиче, преседан, јер сви пунолетни грађани имају право гласа.
Лидер Срба указује на неправилности у Сребреници
„Оно што исто тако очекујемо јесте огроман притисак на наше посматраче у Федерацији, јер тамо немамо ниједног српског члана у бирачким одборима. Једино што имамо то су посматрачи. Имамо индиције у да ће постојати организована група која ће гласати на више различитих места, а да наши људи који живе у Федерацији неће моћи да гласају“, истиче наш саговорник.
Српски кандидат за начелника Сребренице каже да, на жалост, Срби не могу да утичу на ЦИК уколико дође до кршења изборних закона.
„Уколико се деси да забране гласање онима који су остварили право на гласање након 1. 10. после избора ћемо покренути колективне тужбе против ЦИК-а. Ово што сам поменуо око неправилности у Федерацији, ми ћемо покушати да на све начине спречимо, а да ли ћемо у томе успети - видећемо“, додаје Грујичић.
Једина, како каже, светла тачка уочи избора је то што се грађани Сребренице понашају као да избори нису на прагу.
Тужићемо ЦИК ако буде кршења закона
„Очекујем да ће тако бити и до самих избора и на дан избора. И то и прижељкујем да не буде никаквих инцидената. Очекујемо победу, све политичке странке су се ујединиле око мене, дале ми подршку. Два независна кандидата која су била у трци су одустала, тако да сам остао сам против Алије Табаковића (СДА) са друге стране“, каже за Спутњик Грујичић.
Сребреница на истоку и Мостар на југу БиХ градови су који су израсли у приоритет националних странака на локалним изборима заказаних за 15. новембар.
У том контексту, колико је Сребреница битна за Србе и Бошњаке, толико је и Мостар, где 12 година није било избора, битан за Бошњаке и Хрвате. С тога, не чуди што су све три стране одлучиле да на ове изборе иду у коалицијама како би били јачи.