Он је рекао да је био у контакту и са премијером Јерменије Николом Пашињаном и са председником Азербејџана Илхамом Алијевим.
„Био је то сложен процес, који је, рекао бих, одузимао енергију са свих страна ја мислим. То се догодило као резултат трилатералних консултација, у суштини сам морао да преузмем на себе улогу посредника када сам разговарао са једним и са другим лидером. Слушао сам њихове захтеве и претензије везане за текст, уносио неке измене, контактирао другу страну, слушао њене жеље и захтеве, а затим се консултовао са првом о прихватљивости тих позиција за друге партнере. Фактички је то био равноправан трилатерални рад“, рекао је руски председник за телевизију „Русија 24“.
Председник је раније изјавио да коначни статус Карабаха није решен и да Москва одржава статус кво.
Подсетимо, лидери Русије, Азербејџана и Јерменије, Владимир Путин, Илхам Алијев и Никол Пашињан, потписали су 10. новембра заједничку изјаву о потпуном прекиду борбених дејстава у Нагорно-Карабаху. Како се наводи у изјави, један део региона прелази под контролу Азербејџана, стране ће разменити заробљенике, а руске мировне снаге биће распоређене дуж контакт линије и дуж Лачинског коридора који повезује Карабах са Јерменијом.
Како је саопштило Министарство одбране Русије, у саставу руског мировног контингента у зони сукоба у Нагорно-Карабаху биће 1960 војника, 90 оклопних транспортера, 380 јединица аутомобилске и специјалне технике.
Прочитајте још: