Направљен антибактеријски мобилни: Мери температуру, пере се сапуном и избељивачем /фото, видео/

Први антибактеријски телефон на свету који зауставља ширење клица направљен је у компанији "Bullitt" са седиштем у Ридингу.
Sputnik

Телефон је добио име "Cat S42", и како произвођачи тврде, направљен је тако да буде „чврст, издржљив и употребљив на више фронтова“.

Тренутно се може купити за 229 фунти, али модели опремљени додатном антимикробном технологијом „биомастер“ неће бити доступни до почетка 2021. године. 

У компанији се надају да ће ту технологију применити на друге моделе телефона следеће године, укључујући основне моделе, оне са термовизијском технологијом, ултратанке моделе...

​Телефон који ће имати антибактеријски систем, „бориће“ се против ширења бактерија захваљујући сребрним јонима уграђеним у материјале од којих је сачињен.

Иако такви јони активно не неутралишу бактерије или вирусе, укључујући и коронавирус, они заустављају ширење и умножавање патогена, тврде они који су покренули „биомастер“.

Заустављањем размножавања микроба, њихов број се природно смањује. У компанији "Bullitt" кажу да њихов нови телефон може да смањи концентрацију бактерија за 80 одсто у року од 15 минута и 99,9 процената у року од 24 сата.

Произвођачи додају да је уређај потпуно водоотпоран и да га треба редовно прати сапуном и водом, средствима за дезинфекцију, па чак и избељивачима да би био чист.

„Ово је од виталног значаја за оне међу нашим купцима који раде у оквиру здравствене или социјалне заштите и оне који за свој посао посећују више локација“, рекао је Питер Канингем, потпредседник компаније.

Термо-скенирање 

У току пандемије коронавируса, бројни су савети о прању руку и дезинфекцији предмета које свакодневно користимо.

Професор Питер Хал са Универзитета у Ватерлоу, сматра да телефоне треба чистити два пута дневно, како би се спречио даљи пренос вируса.

Алкохолне марамице су најпогодније за убијање вируса, а „Епл“ препоручује употребу крпе од микровлакана и сапунице.

Осим што је водоотпоран, нови телефон компаније "Bullitt" је током испитивања издржљивости више пута је бачен на челик са висине 1,8 метара.

Кућиште од од непробојног стакла и нерђајућег челика није оштећено, а после тестова, на њему нису били приметни трагови прљавштине која се задржала.

Произвођачи телефона кажу да би се опција термичког скенирања која ће бити опција у виду апликације код новог модела мобилног телефона, такође могле користити за мерење температуре међу запосленима, што је све чешћа пракса у колективима.

Коментар