Радови који ће бити приказани на изложби представљају пресек Новаковићевог рада током последње деценије, обележеног доследношћу аутора сопственој поетици и документаристичком приступу, навели су организатори фестивала.
Од Балкана до југоисточне Азије
Изложба пружа непосредан увид у обичаје, религијске обреде разних народа и етнорелигијских заједница, тренутке из свакодневног живота, али и социјалне теме ,почев од Балкана, преко Блиског истока, све до земаља Индијског потконтинента и југоисточне Азије.
Кроз приказе церемонија, традиционалних борилачких вештина, места ходочашћа, важних топонима, као и кроз детаље из живота обичних људи, изложба публици приближава културе из географски веома различитих подручја, откривајући скривене везе међу њима и универзалност људских осећања.
Константин Новаковић је документарни фотограф из Београда. Током бројних самосталних путовања стизао је до изолованих и тешко приступачних области, конфликтних зона, непризнатих и аутократских држава у Европи, Азији и Африци.
До сада је приредио више самосталних изложби фотографија и излагао на бројним групним изложбама, а о својим путовањима, као и о темама којима се бавио из угла фотографа одржао је низ предавања.
Отварање изложбе ће, како су навели организатори, бити одржано уз примену мера за сузбијање епидемије.
Осми „Визуализатор“ у знаку великих фотографа
Осми фестивал фотографије „Визуализатор“, који се одржава од 18. новембра до 5. децембра, представља домете светске и домаће фотографске сцене.
Фестивал је отворен изложбом „Living our time“ Стефана де Луиђија у галерији „Пароброд“, на којој су представљени пројекти овог италијанског фотографа, посвећени најразличитијим темама, од људских права до глобалног загревања.
Овогодишњи учесници фестивала су и српски фотограф Драгољуб Замуровић, Аустријанац Рудолф Стробл, Данац Мадс Греве, Линда Бурнан Енгелберт из Норвешке и многи други.
Ове године бројне активности фестивала одржавају се онлајн, како би што већем броју људи били доступни садржаји у домену фотографије.