Локални медији јављају да је у једном моменту на тргу испред зграде председничке палате избио сукоб дела окупљених са полицијом.
Медији су навели да је ситуација изгледала хаотично и да су се људи гурали, па је полиција у више наврата морала да реагује.
Ковчег са телом Дијега Марадоне био је на кратко у капели након чега је изложен у Ружичастој кући, председничкој палати у центру престонице.
Људи се у сузама поклањају пред његовим ковчегом, остављају цвеће, певају песме и овацијама испраћају најбољег фудбалера света у историји.
Задржавање није дозвољено у простору где је се налази тело, а ковчег на коме се налази застава Аргентине и дрес са бројем 10 удаљен је и ограђен од људи који су дошли да се опросте.
Иначе, Ружичаста кућа се све мање види од транспарената, застава и дресова које навијачи остављају на огради.
Аргентинци су одмах по објављивању вести о смрти Марадоне у неверици почели да излазе из својих кућа, а у земљи је проглашена тродневна жалост.
Првом делу бдења ноћас су присуствовали чланови уже породице и пријатељи, а затим су се крај његовог ковчега смењивали саиграчи и други поштоваоци.
Вест о смрти Марадоне потресла је фудбалску планету, а сви се слажу да је чувени Аргентинац, уз Бразилца Пелеа, био најбољи фудбалер у историји.
Упркос бројним скандалима, кокаину и алкохолу, у Аргентини и широм света звали су га „Богом фудбала“, а уз непоновљиве мајсторије и голове које је постигао памтиће се и фантастичан „лоб“ у Београду против Црвене звезде 1982. године у дресу Барселоне.
На мечу са Енглеском је постигао најпознатији гол у историји фудбала (Божја рука), као и званично најлепши гол у 20. веку када је предриблао све противничке играче.
Према првим резултатима аутопсије, Марадона је преминуо од последица срчаног удара.
Прочитајте још: