Војна неутралност Србије под константним али невидљивим притиском

С обзиром на новонастале геополитичке прилике поставља се питање курса наше земље - и политичке независности и војне неутралности. Хоће ли нови амерички председник инсистирати на промени Дејтонског споразума, а ЕУ на пријему целог Западног Балкана и јесу ли односи са Србијом изазов нове црногорске Владе.
Sputnik
Војна неутралност Србије под константним али невидљивим притиском

О овим темама свој суд ће изнети др Александар Митић, председник Центра за стратешке алтернативе.

У емисији радио Спутњика „Од четвртка до четвртка“ Митића ћемо питати да ли Србија треба да донесе Закон о војној неутралности? Да ли би нарушавање војне неутралности Србије утицало и на Републику Српску? Има ли у доба пандемије неутралности? Како корона посредно утиче на међународне односе?

Како тумачи изјаву професора универзитета "Јохнс Хопкинс" у Вашингтону Данијела Сервера да ће реконструкција или реформа Дејтонског споразума сигурно бити један од задатака новоизабраног председника Џоа Бајдена, али и да НАТО треба снажније да се ангажује у тој земљи? Зашто шеф дипломатије ЕУ Жосеп Борељ инсистира на интеграцији свих земаља у Унију истовремено? Каву сарадњу Србија треба да очекује са новом црногорском Владом? 

Емисију коју води и уређује Наташа Милосављевић слушајте на таласима радија Студио Б у 21.00 сат и гледајте на нашем јутјуб каналу.

Коментар