Истакао је да је Црна Гора од деведесетих година прошлог вијека до 2006. успјела да сачува мир и учврсти међуетнички склад. „Постали смо чланица НАТО иако је Црна Гора држава коју је НАТО бомбардовао деведесетих“, додао је он.
Поручио је да ће Црна Гора наставити да се економски развија, и казао како је увјерен да ће, усљед озбиљних проблема, без обзира на промјену власти то бити приоритет.
Ђукановић је казао да је СПЦ обавила важан дио посла за „великосрпски национализам“ и за Русију, те да СПЦ угрожава суверенитет Црне Горе и грађанску државу, као извођач радова „посрбљавања“ Црне Горе.
Додао је да Русијаатакује на јединствену Европу и НАТО, те да је НАТО потребан свијету. Ђукановић је казао да се „узаврелом национализму“ који се могао уочити у сусрет изборима 30. августа мора одговорити јаким европским путем.
„Одговор на тај проблем мора бити европски. Вријеме је за редефинисање и осавремењавање државне политике“, рекао је Ђукановић.
Бечић: Црна Гора нема намјеру да мијења спољнополитички курс
Предсједник Скупштине Алекса Бечић казао је да су Споразумом који су потписале коалиције на власти потврдили да немају намјеру да мијењају спољно-политички курс земље.
Поред тог пута, Бечић је рекао да намјеравају да јачају и грађански карактер земље.
„Ми јесмо мала чланица НАТО, али значајна“, рекао је Бечић.
Амбасадорка САД: Корупција и организовани криминал главни изазов за Црну Гору
Америчка амбасадорка Џуди Рајзинг Рајнке је поручила да су корупција и организовани криминал главни изазов са којим се Црна Гора мора суочити у будућности.
С тим у вези су, како је казала, потребне конкретне реформе како би институције функционисале како треба, а тим реформама мора да претходи политичка воља.
„Нова влада је обећала нулту толеранцију на корупцију, грађани очекују да ће то испунити“, истакла је.
Прочитајте још: