Како су саопштили америчком листу неименовани званичници и друга лица, упозната са овим питањем, очекује се да број „жртава сајбер-шпијунаже“ порасте. Међу њима су, осим федералних институција, као што је Министарство унутрашње безбедности и приватне компаније.
Лист преноси да је Агенција за сајбер безбедност позвала све који су приметили да су хаковани, да им јаве.
Наводно, иза операције која је трајала, као минимум од пролећа, стоји Спољнообавештајна служба Русије. Како пише лист, по мишљењу представника велике америчке компаније „Fire Eye“, на коју је, како је раније саопштено, био изведен напад, хакере је интересовао не квантитет, већ „квалитет“ мета својих напада.
Према подацима листа, експерти у области сајбер безбедности су окарактерисали, наводно, руско хаковање, као софистицирани облик онлајн-шпијунаже који оставља мало трагова упада у системе.
Раније је прес-служба америчког Министарства трговине потврдила информације о хаковању рачунарске мреже Националне управе за телекомуникације и информације. У америчкој обавештајној служби постоји забринутост да су хакери који су напали владу и Министарство финансија можда користили сличне методе да би провалили у друге структуре америчке владе.
Прочитајте још: