„Садржај UGC платформи је атрактиван. У свом портфељу имамо Рутјуб платформу и дуго радимо с њом, око годину дана, како бисмо је модернизовали, учинили је истом као Јутјуб, а у погледу алата које садржи и у погледу коришћења различитих механизми учинили је још бољом. Ово није једина UGC платформа коју планирамо да покренемо. Верујем да ће се 2022. године појавити друга платформа“, рекао је Жаров.
Генерални директор холдинга је такође рекао да ће се ове платформе разликовати. Корисници ће моћи да постављају видео снимке дугих и кратких формата.
„С обзиром да је видео формат различит, некад је кратак, некад дуг и да не постоје могућности за постављање истих дугих формата на Тик току, платформа је и даље веома атрактивна. Зато и радимо на овоме, мислим да ћемо следеће године дати занимљив предлог", навео је Жаров.
Истовремено је изразио наду да се неће догодити блокирање Јутјуб платформе у Русији због цензуре коју врши компанија према руским медијима.
Група посланика Државне думе и сенатор Алексеј Пушков поднели су 19. новембра на разматрање доњем дому закон о могућности „Роскомнадзора“ да блокира интернет ресурсе који омогућавају цензуру руских медија.
Предлог закона уводи статус „власника информативног ресурса умешаног у кршење основних људских права и слобода, права и слобода грађана Руске Федерације“.
Генерални тужилац и његови заменици, уз сагласност руског министарства спољних послова, могу тај статус доделити власнику информативног ресурса који дискриминише материјале из руских медија.
Документ покрива највеће Интернет ресурсе – Јутјуб, Фејсбук и Твитер. „Роскомнадзор“ такође може да има право да делимично или у потпуности ограничи приступ ресурсима који крше ауторска права, укључујући и могућност успоравања њиховог саобраћаја.
Прочитајте још: