Посланици су данас расправљали о томе да се увођење платних разреда одложи за 1. јануар 2022. године, а Обрадовић је у завршном обраћању посланицима објаснила да се од реформе и увођења платних разреда није одустало.
Обрадовић је навела да је држава највећи послодавац и да је због тога важан сет закона који је пред посланицима, те да ће се за годину дана, за колико се примена одлаже, интензивирати састанци са свим деловима јавног сектора.
„Ако желимо да задржимо најквалитетније, потреба нам је праведан начин вредновања, а на томе ћемо радити“, рекла је Обрадовић, преноси Танјуг.
Дачић је као дугогодишњи политичар замолио министарку, као што је, како је рекао, замолио и претходног министра Бранка Ружића, да исправи неке нелогичности.
Упитао је каква је то логика да, рецимо, помоћник генералног секретара скупштине има већу плату од посланика или председника, или да помоћници министра или шефови кабинета имају веће плате од министара.
„Није то логично. Верујте својим очима и мењајте законе. Увек је тако било. Никад се ништа није смело. Имате сад подршку за тако нешто. Ево, помоћник генералног секретара (скупштине) има 130.000 динара плату. Колику ви плату посланици имате“, питао је Дачић.
Такође је навео да шефови независних тела имају неколико пута веће плате од председника Републике.
Обрадовић му је одговорила да је покренуо занимљиву тему којој се новинари радују.
Додала је да јој је као младој министарки част што је члан владе и да за њу финансијска надокнада није никакав приоритет, али је у том смислу, каже, можда једна од ретких.
„Када будем довољно дуго у извршној власти, као ви, можда ћу другачије размишљати“, рекла је Обрадовић.
Дачић јој је одговорио да није он покренуо ту тему, већ је она предложила законе који се тичу плата и појаснио да све што говори, не говори због пара већ због интегритета функција.
„Хајде онда идући пут да се кандидујемо за председника Фискалног савета или помоћника секретара. Ја вам говорим о нелогичностима“, рекао је Дачић.