Османијева верује да су делови споразума штетни и сматра да треба разговарати и о делу споразума из Брисела, због Заједнице српских општина.
„Морамо да седнемо и разговарамо са тимом америчког председника Бајдена, да видимо шта они мисле о оним питањима која су договорена као обећања, а не као споразум“, рекла је Османи за „Бирн Косово“.
У Приштини су изражене резерве око тога да ли све тачке вашингтонског споразума иду њима у корист.
„Постоје питања попут језера Газиводе и других политичких питања о којима морамо да видимо какав је став Бајденове администрације“, рекла је Османи и додала да „није од оних који мисле да ће нова администрација одбацити споразум у канту“.
Такође, нада се да ће се администрација Бајдена заложити за преиспитивање споразума потписаног са Београдом 2015. године о успостављању Заједнице општина са српском већином.
Османијева тврди да ће споразум, који је потписао бивши премијер Иса Мустафа, „Косово учинити дисфункционалним“.
„Уверена сам да је у интересу ове администрације да одржи Косово функционалним“, рекла је Вјоса Османи која обавља дужност председника, пошто је Хашим Тачи поднео оставку након оптужнице Специјалног суда, пренео је РТС.
Она је расписала ванредне изборе за 14. фебруар, а очекује се да ће на њима да наступи на листи покрета Самоопредељење Аљбина Куртија који се виде као освајачи највише посланика у будућем сазиву парламента.
Прочитајте још:
- Приштина би могла преваром да заобиђе Вашингтонски споразум и покуша да уђе у Унеско
- Стижу јастребови: Косово добија „Бајденову власт“
- Парадокс у Приштини: Пада ли Вашингтонски споразум пошто је пала и влада