„Против вакцине ‘Спутњик Ве’ делују различитим тржишним методама. Постоји стара традиција рата између лабораторија и фармацеутских компанија. Води се клеветничка кампања, укључујући Боливију“, рекао је Рихтер о покушајима одређених политичких снага да дискредитују руску вакцину у Латинској Америци.
Према његовим речима, десничари а посебно опозиционе снаге у Боливији и Аргентини настоје да заплаше становништво како не би користили руску вакцину.
„Конзервативним круговима у Аргентини и Боливији, као и опозиционим десничарским снагама у региону, битно је да изазову кризу легитимитета и руковођења у владама због тога што су(брзо) обезбедиле вакцину“, рекао је Рихтер.
Како је рекао, постоје напори да се у медијима и на друштвеним мрежама посеје страх и неповерење према руској вакцини, а све са циљем да се промени понашање друштва.
Подсетимо, Боливија је 6. јануара регистровала руску вакцину на основу података клиничких испитивања у Русији. Прве испоруке се, према речима овог званичника, очекују током треће недеље јануара. До маја би у Боливију требало да стигне 5,5 милиона доза.
Национални комитет за имунизацију Боливије препоручио је примену руске вакцине „Спутњик Ве“ и кинеске „Коронавак“.
Прочитајте још: