Гринвалд је навео да је ту реч о истим оним људима који су стајали иза првобитне акције „рата против тероризма“.
Овај некадашњи адвокат који је новинарством почео да се бави 2005. године у знак протеста због гушења грађанских слобода Американаца услед Бушвог и Чејнијевог „рата против тероризма“, одиграо је кључну улогу у објављивању Сноуденових открића о масовном шпијунирању грађана САД.
Гринвалд је у петак упозорио да се, како он то види, историја понавља.
„Апсолутно се припрема покретање новог рата против тероризма. Овај нови је усмерен ка унутра, на домаћем терену“, поручио је Гринвалд.
„Прву деценију новинарске каријере посветио сам разоткривању и осуђивању великих размера првог рата против тероризма и сада видим наговештаје исте тактике“, написао је амерички новинар.
Демократе које стоје иза тога неће ни морати да проучавају тактику неоконзервативаца јер су они у овоме њихови апсолутни савезници, мишљења је Гринвалд.
Он је навео и да ће свако ко буде то доводио у питање или изражавао сумњу бити означен као „симпатизер терориста“.
Кључни савезник у томе, наставио је Гринвалд, биће „исти они медији који су као њихови портпароли деловали од 2016“.
У том контексту, као пример навео је новинара Си-Ен-Ена Оливера Дарсија, „бившег конзервативца...чија је главна функција у животу да тражи цензуру у име демократа“.
Гринвалд је, такође, осудио нереде на Капитолу, али и упозорио да, уколико постоји нека лекција у протеклих 20 година, то је да је „доношење тешких одлука у време узаврелих емоција и убрзо потом догађаја који скоро све уједињује до тачке да се било какво одступање или постављање питања третира као издаја или јерес, изузетно неразумно“.
Поред Гринвалда и неколико других независних новинара је указало на гушење слободе говора које је уследило после дешавања на Капитолу.
Прочитајте још: