„Шах-мат за противнике“: Творци руске вакцине могу бити номиновани за Нобелову награду

Творци руске вакцине против вируса корона „Спутњик Ве“ (Sputnik V) могли би бити номиновани за Нобелову награду, рекао је шеф Руског фонда за директне инвестиције Кирил Дмитријев.
Sputnik
„То је највеће достигнуће и Министарства здравља, и руских научника, и академика Гинцбурга, и професора Логунова. Није случајно што се говори о томе да их можда треба номиновати за Нобелову награду“, рекао је Дмитријев за телевизију „Русија 1“.

Он је захвалио научном часопису „Лансет“ што је оставио политику по страни и објавио чланак о руској вакцини.

„А могли су и да не објаве. Због тога је развој руских часописа и њихово међународно признавање изузетно важно за успех руске науке у будућности“, истакао је Дмитријев.

Према његовим речима, чланак у „Лансету“ је „шах-мат“ за противнике руске вакцине.

„То отвара могућности на страним тржиштима не само за 'Спутњик Ве', него и за друге наше лекове“, додао је Дмитријев.

Према његовим речима, критичари руске вакцине „Спутњик Ве“ (Sputnik V), који су се њоме вакцинисали, на тај начин су се извинили за своје речи.

„Знате, било је много критика. Нико се није извинио, али су се многи од њих вакцинисали. Стога је то неки облик извињења путем стварне вакцинације, стварног деловања“, сматра научник.

Такође је додао да би Русија до јуна могла вакцинисати све Русе који желе да приме вакцину против короне.

„Фокус је на вакцинацији Руса и Русија је практично једина земља у свету која до јуна може вакцинисати све грађане који то желе“, рекао је стручњак, истакавши да је за САД и Европу тај рок до септембра-октобра.

„Због тога је то велика привилегија за Русе. И наравно, главни фокус је на Русији. За сад се на страна тржишта испоручују мале количине вакцине“, додао је Дмитријев.

По питању руске вакцине огласио се и директор центра „Гамалеја“ Александар Гинцбург, који је поново потврдио да „Спутњик Ве“ (Sputnik V) пружа стопроцентну заштиту од тешких и средње тешких случајева оболевања од вируса корона.

Такође је додао да центар „Гамалеја“ развија технологију која ће омогућити да се вакцине праве брзо и ефикасно, уколико се ковид 19 буде брзо мењао, преноси „Русија 1“.

Подсетимо, угледни научни часопису „Лансет“ саопштио је да је „Спутњик Ве“ (Sputnik V) сигурна и ефикасна вакцина која пружа потпуну заштиту од тешких случајева болести ковид 19. Након вишемесечних истраживања руских имунолога у којима је учествовало 19.866 добровољаца завршена је трећа фаза клиничких испитивања која је потврдила ефикасност вакцине од 91,6 одсто. 

Прочитајте још:

 

Коментар