Аналитичар истиче да САД пуно троше како би смањиле заостајање у развоју система електронског ратовања. Како је прецизирано у чланку, Пентагон сваке године у ту сврху троши по 10 милијарди долара, при чему је ефикасност улагања за сада тешко назвати идеалном.
С тим у вези, експерт не искључује могућност да би НАТО могао потпуно да остане без система комуникација услед развоја система радио-електронске борбе у Русији и Кини.
Искористити „Ахилову пету“ Русије
Аутор је као слабу тачку у руским системима навео заштиту поморске и ваздушне војне технике која је, према његовим речима, лошије заштићена од утицаја комплекса електронског ратовања.
Закључак експерта је да би Америка требало да обрати пажњу на ту сферу и истиче да би то било много ефикасније од настојања да сустигне Русију на копну.
„Снаге Кремља ће у рату на копну бити добро опремљене како би блокирале комуникацију и сензоре САД и савезника“, написао је Екс.
Раније је Северна флота Русије саопштила да су руски војници на територији Мурманске области тестирали систем за електронско ратовање „Мурманск БН“, који је у стању да омета сигнал на удаљености до 5.000 километара.
Прочитајте још: