У финалима су падали и Жо Вилфред Цонга, Кевин Андерсон, Хуан Мартин дел Потро, Доминик Тим и напослетку Данил Медведев.
Своје друго финале на Гренд слему најбољи тенисер света искористио је на набољи могући начин и тако још јануара 2008. започео свој „лов на трофеје“ победом на Жоом Вилфредом Цонгом резултатом 3:1 (4–6, 6–4, 6–3, 7–6).
Након изгубљеног првог сета, Ђоковић се вратио у игру и наредна два освојио прилично лако, док је четврти сет отишао у тај-брејк који је Новаку донео прву Гренд слем титулу у каријери.
Друга титула са Ози опена стигла је 2011. године прилично убедљивом победом над Ендијем Маријем од 3:0 (6–4, 6–2, 6–3). Те године Роџер Федерер је бранио титулу у Мелбурну, али га је Новак избацио у полуфиналу.
Свој први пехар са Вимблдона Ђоковић је понео 2011. године победом над Рафаелом Надалом у четири сета (6:4, 6:1, 1:6, 6:3). У великом финалу у Лондону Новак је одиграо маестрално, имао је пад само у трећем сету, али је на крају потврдио да је још тада без дилеме био најбољи тенисер света.
У епском финалу УС опена 2011. године, Новак се осветио Рафаелу Надалу који га је оставио са „послужавником“ на Артур Еш стадиону претходне године. Меч је трајао четири сата и десет минута, а Србин је славио са 3:1 (6-2, 6-4, 6-7, 6-1).
Наредна година отворена још једним трофејем у Мелбурну када је Надал трећи пут заредом извукао дебљи крај против Србина у најдужем финалу Гренд слем турнира у историји. Овај меч трајао је 5 сати и 53 минута, а завршен је сат и по времена после поноћи резултатом 3:2 (5-7, 6-4, 6-2, 6-7, 7-5).
Трећи пехар заредом (четврти укупно) у Мелбурну, Ђоковић је подигао 2013. године тријумфом над Ендијем Маријем (3:1).
Прва два сета завршена су у тај-брејку, у трећем сету при резултату 4:3, Ђоковић прави први брејк, а затим осваја и наредни гем за вођство од 2:1 у сетовима. У четвртом сету Србин прави два брејка и користи прву меч лопту, освојивши свој шести гренд слем.
Седми Гренд слем Новак Ђоковић освојио је на Вимблдону 2014. године победом над Роџером Федерером осветивши му се за пораз у финалу УС опена 2007. године. Меч је трајао 3 сата и 56 минута, а Новак га је добио у пет сетова (6:7, 6:4, 7:6, 5:7, 6:4).
Ђоковић је своју пету титулу на „Род Лејвер арени“ освојио победом над Ендијем Маријем тако што га је у последњем сету посрамио не дозволивши му ниједан гем на свој сервис (7-6, 6-7, 6-3, 6-0).
Најтрофејнији освајач Вимблдона, Роџер Федерер, по други пут за редом пао је у финалу Тениског турнира у Лондону 2015. поразом од првог рекета света (7-6, 6:7, 6:4, 6:3).
Упркос фанатастичној форми коју је показао током турнира, и великој борби која је виђена у завшници другог сета када је одигран маратонски тај- брејк, Швајцарац није одолео нападима Србина, и неизнуђеним грешкама допринео сјајном Ђоковићу да освоји свој трећи трофеј на Вимблдону.
Своју доминацију над Федерером, Ђоковић је наставио исте године на УС опену, поново освојивши титулу у четири сета (6:4, 5:7, 6:4, 6:4).
Био је ово 42. међусобни окршај Србина и Швајцарца, а резултат је тада био нерешен- 21:21.
Наредне године Новак је подигао два Гренд слем трофеја, и то оба стојећи поред Ендија Марија.
Три сета била су довољна Србину да освоји своју шесту титулу у Аустралији (6:1, 7:5, 7:6). За само два сата и 56 минута борбе, Ђоковић је потврдио своју доминацију на Ози опену.
Иако је је први сет добио убедљиво, у друга два је виђена нешто већа борба, али Мари је наставио своју црну серију у Аустралији изгубивши своје пето финале.
Први Ролан Гарос у каријери Ђоковић је освојио 2016. године када је после преокрета победио шкотског тенисера (3:6, 6:1, 6:2, 6:4). Овом титулом Србин је остварио свој дуго прижељкиван сан- освојио је Париз и био актуелни шампион сва четири Гренд слема.
После краће паузе, Новак је 2018. победио Кевина Андерсона и четврти пут постао шампион на трави (6:2, 6:2, 7:6).
Од самог почетка меча, на терену је постојао само један тенисер и то је био Србин. У прва два сета је правио брејк за брејком, гем за гемом и врло брзо стигао до великог вођства од 2:0 у сетовима. У трећем сету је била нешто већа борба, јер је Андерсон подигао своју игру на виши ниво, и покушао је да изврши и притисак на српског тенисера. Имао је три сет лопте да смањи заостатак, али се наш ас мајсторски извукао и тиме још једном показао да је поново онај стари.
Исте године Хуан Мартин дел Потро пао је у финалу УС опена (6:3, 7:6, 7-4, 6:3). Ђоковић је овим тријумфом наставио фантастичну другу половину године и после трофеја на Вимблдону и у Синсинатију, за нешто више од три сата додао и овај из Њујорка, укупно трећи у каријери.
Последњи пут у финалима Гренд слемова против Ђоковића Надал је понео „послужавник“ на Аустралијан опену 2019. године. Доминацијом потив највећег ривала Рафаела Надала Србине је у три сета постао први тенисер који је седам пута оставајао Ози опен (6:3, 6:2, 6:3).
Федерер је ове године поново пао на свом омиљеном терену, па је Новак у маратонском мечу који је трајао пет сати славио са 3:2 (7:6, 1:6, 7:6, 4:6, 13:12).
У последњем сету у коме је одиграно чак 25 гемова, Федерер је правио већи број грешака него иначе. Уједно га и сервис није служио као у претходна четири. Ипак, Швајцарац је био на прагу победе, узео је брејк и имао две меч лопте, али је потом виђено најбоље издање Ђоковића који се вратио са ивице амбиса, преокренуо на 9:8 и на крају добио овај меч који је најдуже мушко финале у историји Вимблдона.
Ђоковић је у финалу Аустралијан опена 2020. године преживео драматичан меч и, после преокрета, савладао Аустријанца Доминика Тима са 3:2 у сетовима (6:4, 4:6, 2:6, 6:3, 6:4).
Иако је Новак освојио први сет, Тим је успео да искористи драстичан пад у игри противника и поведе са 2:1, али је Србин дошао до преокрета после четири сата тениса. Он је своју бесмртност у Аустралији потврдио чињеницом да никада није изгубио финале, али и тиме да је једном ногом био у поразу после три одиграна сета, али је успео да се врати и тријумфује у великом стилу.
Још једном је Ноле потврдио своју владавину Аустралијом у финалу овогодишњег такмичења када је декласирао руског тенисера Данила Медведева после мање од два сата игре (7:5, 6:2, 6:2).