„Бележи се повећање броја заражених и оно што је медицински део штаба предложио данас, је да се максимално спречи могућност свих контаката, једино кроз вид ванредног стања, односно полицијског часа. То виде као могућност за решење ситуације у којој се налазимо“, рекао је Гојковић.
Он је навео да је став тог дела штаба „јасан и децидан“ да би у овом тренутку то било најцелисходније решење, без улажења у то какве би последице „локдаун“ могао изазвати.
Гојковић је истакао да је остало да се чланови Штаба састану у „следећих дан, два“ поново, да се до тада обаве различите консултације и да се затим донесе одлука адекватна и најбоља за све.
„Апсолутно морамо водити рачуна о јавном здрављу, интересу наших грађана, и здравља, али се морамо водити и мишљу како ћемо као држава након годину дана у свему овоме, да поднесемо не само економски, него и у осталим аспектима, социолошки, психолошки, ментално евентуално нови ''локдаун'“, рекао је Гојковић, преноси Танјуг.
У Врању нешто не иде како треба
Гојковић је најавио да ће сутра посебан тим Министарства здравља посетити Врање, како би се установили због чега постоји велики број новозаражених.
Гојковић је казао да на иницијативу премијерке Ане Брнабић у Врање иде посебна екипа да реши проблем.
„Имамо проблем са ситуацијом у којој на дуги временски период и по апсолутним бројевима имамо огроман број заражених пацијената. Ту се нешто не догађа како треба“, подвукао је он.
Упитан који број болница се вратио у ковид систем, Гојковић је указао да је сваки дан све већи број болесника у Србији, а тиме се и повећава удео у болничким капацитетима.
Што се Београда тиче, пренео је да капацитети болнице у Батајници нису потпуно попуњени, а да је исто и са ковид болницом у Крушевцу.
„Наравно ако се повећава број болесника повећаваће се и број лежећих пацијената за ковид“, закључио је Гојковић.
Прочитајте још: