Према речима Крјукова, за прављење теста за палачинке могу да се користе и свежи цеђени сокови уместо млека. Како је рекао, кувари почињу да користе сок од цвекле, шаргарепе или нара за основу, или сокове од различитих врста поврћа или цитруса.
„Палачинке могу да се праве са чиме год, све зависи од сопствених изума, а не од куварског талента. Палачинке могу да се праве са пивом, квасом или чак – са вином!“, истиче руски кувар за телевизију „Звезда“.
С тим у вези, објаснио је да ће се у случају прављења палачинки са пивом осетити у њима арома свеже печеног раженог хлеба.
„А ако палачинке правите са вином, сува су за то погоднија и притом је боље да то буду бела вина“, рекао је он.
Истовремено, додао је да не би требало користити исувише јак алкохол, јер би тесто могло да буде веома горко, али да би теоретска основа могла да послужи као база за сваког кулинара.
Иначе, данас је у Русији почела недеља Масленице. Она се у Русији ове године обележава у недељи од 8. до 14. марта.
Становници земље традиционално везују тај празник за одлазак зиме и почетак пролећа, за народна весеља и палачинке. Према традицији, у Русији се целе седмице уочи Великог поста праве и једу палачинке, притом често са најнеобичнијим и најразноврснијим надевима и састојцима.
Како се Масленица прославља у далеком Сибиру и који су њени главни симболи сазнајте у видео-блогу Оливере Икодиновић „Моја Русија“: