Ова изјава је уследила након што се дипломата, који је потписао контроверзно писмо председнику САД Џоу Бајдену у коме га, поред осталог, позива да се Америка не меша у унутрашње послове Кубе, нашао на удару критика европских прламентараца, пише бриселски Полтико.
Политико наводи да је Борељ одбио да каже да ли ће сменити амбасадора како је од њега затражила група посланика у Европском парламенту.
Говорећи на конференцији за новинаре у среду, шеф дипломатијер ЕУ је рекао да је имао прилику да се састане са амбасадором.
Каже да је примио три писма од више посланика у којима се сумња у одређене неправилности које су се догодиле у управљању дипломатским представништвом Уније на Куби и да је у току процена амбасадоровог рада, преноси Политико.
Портпарол канцеларије Високог представника ЕУ није одговорио на питање Политика о томе да ли ће амбасадор бити опозван током оцењивања његовог рада или се вратио на дужност на Куби након састанка са Борељом.
Политко наводи да је једно од писама које је Борељ добио стигло од 16 европских посланика, који га позивају да опозове Навара због писма Бајдену, као и других наводних погрешних корака, попут ометања учешћа критичара кубанског режима током саслушања у Европском парламенту.
Наваро је прошлог месеца критикован због потписивања отвореног писма у којем се од Бајдена тражи да лично донесе извршне мере ради укидања ограничења пословања и путовања на Куби.
У писму се такође позива САД да престану да буду непријатељски суседи према Куби и да се не мешају у унутрашње послове ове државе, преноси Политико.