Трамп: То није Бајден, то је кабала

Бивши председник САД Доналд Трамп каже да је пре него што је напустио Белу кућу свом "наследнику" написао дугачко писмо „од срца“ – иако верује да Бајдена „купује и плаћа “ Кина.
Sputnik

Трамп је током подкаста који је у понедељак објавила конзервативна новинарка Лиса Бут говорио о садржају писма које је оставио Џозефу Бајдену.

„Генерално, желим му срећу и, знате, било је на неколико страница (писмо) и било је од срца, јер желим да видим да му добро ради. Види, он је тамо. То су били намештени избори, избори које ја никада не бих признао и, успут, Хилари Клинтон је рекла да их никада не би признала. Ствари које је рекла она биле су ужасне“, изјавио је Трамп.

Бајден није јавно објавио Трампово писмо, али је прокоментарисао да је „врло великодушно“. Белешка је уследила након оштрог постизборног периода суђења и тврдњи о превари од стране Трампа и побуне на Капитолу 6. јануара, пише „Њујорк пост“.

У интервјуу за подкаст, Трамп је критиковао Бајденову америчко-мексичку граничну политику и уочи избора 2022. године позвао републиканце да се „паклено боре“.

Бутова тврди да је Бајден већ усвојио политику истраживања и трговине нафтом које ће „послати (америчка) радна места у Кину“ и питала је Трампа да ли верује да „Бајденове купује и плаћа Кина“.

„Да, али осим куповине и плаћања, ово није оно на чему је водио кампању“, рекао је Трамп.

„Никад није помислио – ово је радикалније од онога што ради. А чак и не мислим да је то он. Мислим да је то кабала. Ово је радикалније од свега на чему је водио кампању. Ово је радикалније од Бернија Сандерса.“

Трамп је током кампање прошле године тврдио да ће Кина „поседовати“ САД ако Бајден победи, делом и због пословања његовог сина Хантера Бајдена у Кини. Од прошлог месеца, Бајденов првенац је и даље поседовао 10 одсто инвестиционог фонда под контролом кинеских државних субјеката. Фонд је формиран 12 дана након што се Хантер Бајден придружио свом оцу на путовању у Пекинг у децембру 2013. године.

Откривени имејл из 2017. године који је послао Хантер Бајден наводи да је 10 одсто издвојено за „великог момка“ као део потенцијалног договора који укључује највећу кинеску приватну енергетску компанију. Тај договор се није остварио, али бивши пословни партнер Хантера Бајдена Тони Бобулински идентификовао је старијег Бајдена као „великог момка“.

Прочитајте и:

Коментар