"Никада нећемо дозволити да жртве тог трагичног догађаја буду заборављене, а оно што сваког човека највише боли то су дечје жртве и дечије сузе. Милица из Батајнице, Сања из Варварина, Бранимир из Алексинца и бројна друга прекинута детињства подсећају нас на све страхоте страшног пролећа 1999. године", рекла је министарка за рад, запошљавање, борачка и социјална питања.
Одајући пошту свој деци страдалој у НАТО бомбардовању шаљемо поруку да се такво зло више никада и нигде не понови, навела је Дарија Кисић Тепавчевић.
Заменик градоначелника Горан Весић подсетио је да смрт мале Милице Ракић показује колико је невиних људи страдало у НАТО бомбардовању.
"Изгубљени дечји животи показују сву бесмисленост те агресије", рекао је Весић који је подсетио и да је бомбардовање 1999. године било пето бомбардовање Београда у 20. веку.
Србија ће, како каже, зато радити све да као земља буде "довољно снажна" да се такви догађаји никада више не понове.
"Ако се неко пита зашто је Србија економски и војно јача, нека се сети 1999, 1941. и 1944. и одговор ће бити јасан", рекао је Весић на дан када је пре 22 године почело НАТО бомбардовање, један од најтужнијих и најпотреснијих догађаја у нашој историји.
На споменик страдалој деци венце је положила и делегација из Требиња предвођена градоначелником Мирком Ћурићем, пренео је Танјуг.