Бура у САД: Наставници ће држати мигрантима часове док су амерички ђаци на онлајн настави /видео/

Наставници из Сан Дијега у САД држаће уживо часове мигрантима смештеним у кампове на граници са Мексиком, док су амерички ђаци на онлајн настави до 12. априла. То је изазвало праву буру, која је стигла чак и до Беле куће, нарочито због високог процента позитивних на вирус корона међу децом мигрантима.
Sputnik

Деца мигранти, која су прешла границу САД и Мексика без пратње и смештена су у округу Сан Дијего, имаће наставу уживо, за разлику од својих вршњака из тог града који у школске клупе треба да се врате тек 12. априла.

Шта Бајден крије на граници са Мексиком: Сенатор објавио снимак из мигрантског кампа /видео, фото/

Како преноси Фокс њуз, посебно је забрињавајуће то што је међу децом мигрантима висок процената заражених вирусом корона. Од 700 деце, која су тестирана пре смештања у конгресни центар у Сан Дијегу, њих 82 било је позитивно. У друге установе изоловано је њих 59, док је 23 у самом центру одвојено од друге деце. Због тога је најављено да ће деца бити тестирана на свака три дана.

Из школске управе Сан Дијега навели су да су се наставници добровољно пријавили, јер је у току пролећни распуст, те да нико од њих није плаћен за наставу у мигрантском кампу.

Истовремено, школе у Сан Дијегу, које су на онлајн настави због вируса корона, требало би да буду отворене 12. априла у комбинацији наставе у школама и онлајн часова.

Међутим, неки просветни синдикати се томе противе, тврдећи да је изложеност зарази и даље превисока.

Постоји и забринутост да би наставници који ће предавати деци мигрантима могли да прошире заразу, чија је стопа висока међу том децом, и у редовне школе.

„Имамо 130.000 деце која готово годину дана нису била у школама. Сјајно је што ће деца мигранти имати наставу уживо, али је то требало омогућити свој деци у Сан Дијегу“, рекао је Џим Дезмонд, члан надзорног одбора Сан Дијего округа у Калифорнији.

​Ова тема стигла је чак и до Беле куће, пошто је питање постављено представници за штампу америчког председника Џен Псаки.

Она је бранила намеру наставника да држе часове деци мигрантима аргументима да су ђаци у Сан Дијегу на распусту, а часови у школама тек треба да почну 12. априла.

Прочитајте још:

Коментар