Да су угрожени подаци чак 533 милиона корисникаобјавио је „Бизнис инсајдер“, тврдећи да се ради о корисницима из 106 земаља, међу којима 32 милиона из САД, 11 милиона из Велике Британије, шест милиона из Индије...
Међу тим подацима су бројеви телефона, имена, локације, датуми рођења, биографије, и-мејл адресе...
Директорка за комуникације Фејсбука Лиз Шепард тврди да су подаци украдени пре две године, што је та компанија открила и још тада решила то питање.
Међутим, Алон Гал, челник компаније „Хадсон рок“, која се бави истраживањем и обавештајним радом о сајберкриминалу, који је објавио овај пропуст, каже да те информације могу бити искоришћене за крађу идентитета или преваре на интернету, али и за „друштвени инжењеринг или покушаје хаковања“.
Почетком године такође су се појавиле информације да се на интернету нуде на продају подаци корисника Фејсбука, а сада је наводно објављена цела база украдених података.
„Појединци који праве профиле код компанија са репутацијом као што је Фејсбук, верују тим компанијама када им поверавају своје податке, па и њихови подаци треба да буду третирани са поштовањем“, каже Гал и додаје да је објављивање личних података „велико кршење поверења“.
Прочитајте још:
- Који кућни уређаји могу да вас шпијунирају
- Преваранти поново „пецају“: Не делите податке – опљачкаће вас
- Oрвеловска ера интернета: Почиње герилски „рат“ за основна људска права