„Мислим да би могло доћи до извесног сузбијања (трговином криптовалутама)“, рекао је Пауел додајући да регулаторна несигурност око криптовалута неће ускоро нестати.
Пауелова предвиђања долазе након увођења нових правила против прања новца које је предложила америчка влада и која би захтевала да људи који држе криптовалуте у приватном „дигиталном новчанику“ пролазе проверу идентитета ако изврше трансакције од 3.000 долара или више.
„Тако нешто могло би стварно наштетити криптовалутама и на неки начин убити 'првобитну намеру' њихове употребе, која је била само да учини финансијске услуге доступне свима“, рекао је Пауел.
Изразио је наду да „амерички и међународни регулатори неће имати превише узак поглед“, напомињући да „неке друге земље, посебно Кина, криптовалуте схватају врло озбиљно и заузимају врло дугорочно гледиште“.
Извршни директор је рекао да осећа да су САД „кратковидније“ од других држава и да су „подложне“ притисцима постојећих наслеђених предузећа, другим речима банака, које „могу бити на губитку зато што криптовалуте постају важна ствар“.
„Такође, мислим да је прекасно. Можда је пуштен дух из боце и сам покушај забране у овом тренутку учинио би их привлачнијим. То би сигурно послало поруку да влада криптовалуте види као супериорну алтернативу сопственој валути“, рекао је Пауел.
Вредност криптовалута у последње време је порасла, а биткоини су у уторак достигли нову рекордно високу цену од 62.000 долара. Најпопуларнији дигитални новчић на свету порастао је данас више од три процента на око 62.557 америчких долара, преноси РТ.
Прочитајте још: