Бриљантна партија Јокића у сенци нестварног Стефа Карија /видео/

Српски кошаркаш Никола Јокић поново је одиграо бриљантан меч, али је његова екипа поражена од Голден Стејт Вориорса.
Sputnik

Вориорси су од Денвер Нагетса били бољи резултатом 116:107, чиме је екипа из Колорада претрпела други пораз у низу, после осам узастопних победа.

Јокић је за 37 минута на паркету забележио статистику од 27 поена (10/21 из игре), 12 скокова, осам асистенција, једне украдене лопте и једне блокаде.

Најбољи код победника био је нестварни Стеф Кари, који је убацио 53 поена (13/24 из игре) и уз то имао седам скокова и четири асистенције.

Током првог полувремена утакмице виђена је резултатска клацкалица, пошто су се екипе смењивале у вођству константно.

Нагетси су отишли на паузу са предношћу од пет поена (61:56).

Баш као и у утакмици са Бостоном, Денверова игра се „распала“ крајем треће четвртине, када је домаћин направио серију од 19:7.

„Јокић мора да престане да кука“ /видео/

Четврта четвртина била је само одрађивање посла за изабранике Стива Кера, који су само на тренутак допустили да њихова предност постане једноцифрена.

Поред Карија, Вориорсе су до победе водили и Ендрју Вигинс са 17 поена и Дремонд Грин, који је додао 17 поена и по седам скокова иа асистенција.

На другој страни истакао се Мајкл Портер јуниор са 24 поена и девет скокова, док је Џамал Мареј – који је на мање од минут до краја завршио меч због повреде колена – додао 17 поена.