Легенда српског ватерпола са нашим Миљаном Милићевићем говорио је о бројним темама, а најактуелнија биле су припреме репрезентације за Олимпијске игре које би требало да се одрже од 23. јула до 8. августа.
Чак 60 посто јапанаца изјавило је да не жели да се одрже ОИ, али према информацијама које има Дејан Савић Игре би свакако трбало да се одрже ове године.
„Сигурно је да ће да буде тешко, али оно што ја стално причам, ствар је прилагођавања. Мислим да су играчи већ прилагођени на балон систем, на целокупне мере ове пандемије, али што се тиче психолошког момента, да ли ће бити или неће бити игара. Мало је другачија тотална атмосфера, али ја који сам као млади играч присуствовао припремама репрезентације тадашње Југославије за Барселону, видео сам од тих старијх играча шта значи озбиљан психолошки пад у моменту када се каже да се не учествује на Олимпијским играма“, рекао је Савић.
Селектор „орлова“ указује да је сходно ограничењима путовања формиран А, Б и Ц план припрема пред овогодишње Игре у Токију.
„Припреме треба да почну 24. маја у Београду. Негде петог или шестог јуна се селимо у Крагујевац где би се прикључила одређена скупина играча и тек 14. до 20. јуна у Београду би тренирали са репрезентацијом Америке где би био комплетан састав кандидата са ОИ. Касније смо планирали припреме у Словенији, то јест у Крању, и ту морамо да водимо рачуна због епидемиолошких мера, и опција Б је Суботица. Касније треба да буде Међународни турнир од 6-10. јула у Београду где би требало да учествују Шпанија, Француска и јуниорска репрезентација Србије и А селекција, чекамо потврду Аустралије, и већ 15. јула би кренули у тај јапански град на аклиматизацију“.
Гост Миљановог корнера указао је да се српски ватерполисти добро познају са традиционалним љутим ривалима из Шпаније, те да ће обема селекцијама заједничке припреме, односно турнир изузетно годити.
С обзиром на то да професионални ватерполисти одмарају од базена само недељу до две дана у току године, Савић је истакао да је много боље што се игре нису одржале прошле године.
„Ми смо прошле године сви прошли кроз карантин, што је нечувено, први пут смо се сусрели са таквим једним проблемом, јер ватерполиста годишње не тренира између седам дана и две недеље. Једна повреда изискује месец дана, а озбиљна операција неких два месеца. То су екстремни случајеви. Једноставно, морали смо да приступимо тотално другачијој методологији рада, што смо и успели, али имали смо среће да је прошао тај период у ком су играчи вратили форму“.