Према његовим речима, орбитални авион Икс-37Б тренутно није намењен за транспорт нуклеарног оружја. Међутим, аутор пише да је то могуће уколико се на њега угради термонуклеарна бојева глава В80. Претпоставка Мизокамија је да једна свемирска летелица може да прими највише три пуњења.
„Једини начин на који би коришћење Икс-37Б могло да има икаквог смисла је ако бомбардер одабере орбиталну руту која ће му омогућити да се приближи Русији из правца у којем системи за рано упозорење не могу да га открију“, објаснио је аутор чланка.
Према наводима „Популар механикса“, амерички мини-шатл могао би да се приближи Русији са јужне хемисфере, онеспособи радаре за рано упозорење усмерене на север и омогући бомбардерима, подморницама и ракетама базираним на земљи да изведу већи нуклеарни напад.
Ипак, аутор упозорава да мини-шатл неће остати непримећен.
„Руси ће видети да се свемирска летелица приближава“, сматра аутор и додаје да не постоји стварни начин на који би САД могле да изведу изненадни нуклеарни напад на Русију и да избегну одмазду.
„Ниједна хипотетичка свемирска летелица са нуклеарним оружјем неће то учинити вероватнијим“, истакао је Мизоками и закључио да мини-шатл нема стварну стратешку вредност.
Раније је генерални директор руског концерна „Алмаз-Антеј“ Јан Новиков изјавио да амерички Икс-37 може да носи до шест нуклеарних бојевих глава.
Прочитајте још: