Османи је 11. децембра прошле године изјавила да је вољна да настави сарадњу са Вокером, иако уговор са његовом фондацијом није био продужен.
Међутим, од прошле године, Османи и Вокер нису били у контакту.
"Нисам о томе разговарао са председницом Османи. Нисам комуницирао с њим од када је изашла прича да је некако раскинула уговор са фондацијом. Мислим да је била веома заузета изборном трком и преговорима за формирање нове владе. Некако сам чекао да ме позове", изјавио је Вокер за телевизију Т7, а пренела "Газета експрес".
Он подсећа да је у разговору који је водио са Османи, након што је Т7 известио да уговор са Фондацијом није продужен, рекао председници Косова да ће учинити све да јој помогне у вршењу власти.
"Косово онлајн" подсећа да је Вокер лобирао за Косово, а за ту сврху потписан је уговор у августу прошле године између канцеларије председника Косова и Фондације Вилијам Вокер, али такав уговор између Приштине и бившег амбасадора више није на снази.
Фондација, коју су основали Вокер и Хасан Шаља 2017. године, потписала је, како су пренели медији у августу прошле године, уговор са бившим косовским председником Хашимом Тачијем о пружању савета на пет месеци.
Вилијем Вокер је био шеф Мисије ОЕБС-а 1999. године на Косову и Метохији. Његов извештај о наводном злочину српских снага над цивилима у селу Рачак био је повод за појачан притисак Запада на Београд и увод у неуспеле преговоре у Рамбујеу, а потом у агресију НАТО на СР Југославију.
О ангажовању Вилијама Вокера опширније у видеу: