У Бахреину се отвара фабрика за производњу вакцина „Спутњик Ве“

Руски фонд за директне инвестиције, суверени фонд Бахреина „Мумталакат“ и „Бинофарм група“ договорили су се о изградњи фабрике за производњу вакцина против вируса корона „Спутњик Ве“ (Sputnik V) у Бахреину.
Sputnik
„Руски фонд, ‘Мумталакат холдинг’ и ‘Бинофарм група’ (део АФК ‘Система’ ) потписали су уговор за изградњу погона за производњу руске вакцине ‘Спутњик Ве’ у Краљевини Бахреин, чија ће производња бити испоручивана на тржишта Блиског истока и Северне Африке“, наводи се у саопштењу Фонда.
Уговор је потписан на маргинама Петербуршког међународног економског форума.
​Руски фонд за директне инвестиције и „Мумталакат“ су 2014. године потписали споразум о партнерству за јачање економске и инвестиционе сарадње између Русије и Бахреина. „Мумталакат“ аутоматски инвестира са Руским фондом у све пројекте.
„Заједно са ‘Мумталакатом’ успешно реализујемо заједнички инвестициони програм, сарадња наших организација је дуга и плодна. Задовољство нам је што смо проширили наше партнерство за отварање предузећа у Бахреину за производњу ‘Спутњика В’, прве на свету регистроване вакцине против вируса корона“, рекао је директор Фонда Кирил Дмитријев.
Дмитријев је подсетио је да је „Спутњик Ве“ у фебруару укључен у национални портфолио вакцина Бахреина и успешно се користи за заштиту становништва од вируса корона.
„Локализација производње омогућиће да се повећају наши капацитети за међународну производњу препарата и помоћи другим земљама у региону да спрече ширење вируса корона“, ​​нагласио је он.
Међународни економски форум у Санкт Петербургу одржава се ове године од 2. до 5. јуна у директном формату. Медијски партнер Форума је новинска агенција „Русија севодња“.
Вакцина „Спутњик Ве“ коју производи Научно-истраживачки институт „Гамалеја“ у сарадњи са Руским фондом за директне инвестиције добила је 11. августа потврду о регистрацији од Министарства здравља Русије, поставши тако прва регистрована вакцина против вируса корона на свету.
Вакцина „Спутњик Ве“ регистрована је у 70 земаља са укупном популацијом већом од 3,2 милијарде. Ефикасност вакцине износи 97,6 одсто на основу анализе података о 3,8 милиона вакцинисаних држављана Русије, што је више од података које је претходно објавио медицински часопис „Лансет“ (91,6 одсто).
Прочитајте још:
Коментар