Народна ослободилачка армија Кине користи трослојни систем за истраживање „неидентификованих догађаја у ваздуху“, што је сличан термин оном који користи америчка војска, преноси РТ писање „Саут чајна морнинг поста“.
Истраживање НЛО заснива се на извештајима војних радарских станица, војних пилота, полицијских и метеоролошких станица, те опсерваторија Кинеске академије наука.
Војска обрађује информације из тих извора и пре него што буду похрањене у националну базу података, подвргавају се прелиминарној анализи. Анализом се одређује „степен претње“ за све што је примећено на основу понашања објекта, физичких карактеристика и било којих других релевантних варијабли.
„Саут чајна морнинг пост“ наводи да су кинески аналитичари последњих година „преплављени“ великим бројем извештаја о примећеним неидентификованим летећим објектима из војних и цивилних извора, што је навело оперативну групу за НЛО да се ослони на вештачку интелигенцију као помоћ при сортирању података.
Многи извештаји се на крају приписују природним феноменима, цитирао је лист истражитеље кинеске војске.
Неидентификовани летећи објекти у кинеском ваздушном простору „вероватније потичу од људи него од ванземаљаца“, цитира лист неименованог кинеског научника.
Све већа популарност дронова, као и пораст војне активности у Јужном кинеском мору, такође би могли да објасне огроман број извештаја о НЛО.
Једини званично потврђен случај сусрета са НЛО у Кини догодио се 1998. године, када су два војна авиона пресрела ниско летећи објекат који се појавио изнад ваздухопловне базе у Цангџоу. Објекат је описан као „печурка са кратким ногама“ са чије су доње стране излазили снопови светлости. Објекат је развио велику брзину пре него што је нестао са радара, наведено је у извештају објављеном у службеним новинама.
Прочитајте још: