Аутор сматра да је за победу неопходан следећи услов – не само команданти и војници, већ и читаве борбене платформе морају да комуницирају једни са другима.
Озборн је навео и пример: пољски ловац среће руске бродове на Балтичком мору, шаље координате америчком разарачу који одмах креће у сусрет противнику и напада га противбродским ракетама. Ову тактику ратовања тренутно разматра Пентагон заједно са западним савезницима.
За борбене операције у пуном обиму потребно је максимализовати употребу вештачке интелигенције и умрежавање. Таква комуникација може донети победу савезницима. Циљеви се морају брзо идентификовати и одмах гађати како би се постигла стратешка предност, истакао је Озборн.
Сједињене Америчке Државе намеравају да прошире програм размене података и у њега укључе савезнике у НАТО-у. Таква сарадња ће се сматрати главним тактичким циљем рата. Американци и њихови савезници суочени су са задатком синхронизације различитих комуникационих система у јединствену целину.
„Циљ ових напора је да се прошири мултидоменска и све шира мрежу комуникација која повезује америчке службе са савезницима Вашингтона у НАТО-у“, нагласио је аутор чланка.
Прочитајте још: