„Исправан пут“: Немци одушевљени Путиновим чланком за немачки лист „Цајт“

Читаоци немачког листа „Цајт“ су коментарисали ауторски чланак Владимира Путина, посвећен 80. годишњици почетка Другог светског рата. Многи се слажу са мишљењем руског председника и изразили су наду да ће се односи Москве и Брисела побољшати.
Sputnik
„Веома је интересантан чланак, нажалост, сматрам да је кратак. Сјајно је читати таквог аутора“, написао је читалац Жобер.
„Сматрам да је добро што Владимир Путин пише и изражава своје мишљење. У знак сећања на нашу крваву историју ми смо дужни да заједно са Русијом радимо на томе како бисмо развијали међусобну солидарност. Потребно је да одбацимо незадовољство и мржњу и да будемо прожети духом смирења – то је исправан пут“, исказао је своје мишљење корисник са надимком „Алтернатива алтернативе“.
„Потребно је да Запад поверује Путину! Грешке које су обе стране починиле се могу исправити и ми нећемо започети нову трку у наоружању, већ поштену конкуренцију у духу партнерства“, уверен је Матиас Вилке.
Кремљ објаснио зашто је Путин објавио чланак у немачком листу „Цајт“
„Хвала Вам, господине Путин, за овај чланак. Моји баба и деда су преживели тај рат и ја одавно желим да се Европа и Русија зближе. Читајући Ваш чланак мислим да ће се то и остварити“, навео је Нер Надел.
„Ово је веома важан импулс листа ‘Цајт’! Сматрам да је Владимир Путин исказао своје дивне мисли о томе како се могу успоставити политичка сарадња у будућности. Био бих срећан када би неки немачки политичари преузели овај импулс и активно га развијали. Подржавамо поштовање и равноправност и надамо се да ће бити више разговора, а мање конфронтација“, сумирали су читаоци.
Путинов ауторски чланак под називом „Будимо отворени упркос историји“, посвећен 80. годишњици напада нациста на СССР, објављен је данас у немачком листу „Цајт“.
Руски председник се у чланку осврнуо на односе СССР-а и Европе у прошлости и навео да је Москва тежила да их развија, али је на Западу преовладао други приступ. Он је подвукао да је Русија отворена за искрену и конструктивну сарадњу, а то потврђује и идеја о стварању заједничког простора за сарадњу и безбедност од Атлантика до Тихог океана.
Прочитајте још:
Коментар