Кинески поглед: Ово је пет најживописнијих градова Русије /фото/

Корисник кинеског портала „Ви чет“ направио је списак пет најживописнијих руских градова.
Sputnik
На првом месту је Кизил главни град републике Тива у Русији.
„Република Тива се налази на југу Сибира и позната је по хомејском грленом певању, где је оно и настало. Хомејско певање је јединствено по томе што извођач истовремено пева два или више звука различитог тоналитета“, пише аутор.
Кизил је специфичан град у коме главну улогу има традиционална култура.
„У региону постоје различита веровања, на пример, током религиозних празника људи једни другима честитају“, наводи корисник.
На другом месту је град Дербент у Дагестану.
„Дербент је један од најстаријих градова Русије који има историју старију од 2.000 година. Најпознатија историјска места у граду су тврђава Дербент и Џума-џамије, које потичу од средине VIII века“, наводи блогер.
Данас се он сматра највећим градом Русије у коме се налази велики број представника разних религија, због чега је и тако живописан, поделио је своје утиске аутор.  
Поглед на град Дербент, Дагестан Русија
Даље на списку се налази Елиста, главни град републике Калмикија.
„То је мали град на југу републике. Град је центар будизма у Русији, а познат је и по надимку ‘град шаха’. Има 100.000 становника, чије две трећине чине Калмики. Њихова вера је будизам, па се у граду налази велики број будистичких храмова. Храм ‘Буркан Бакшин Алтан Суме’, саграђен 2005. године, је један од већих будистичких храмова у Европи“, пише корисник „Ви чета“.
Будистички храм у Елисти
Четврто место припада граду Грозни, престоници Чеченије.
„Република Чеченија, која је некада била у рату, сада је безбедни регион који се све више развија“, пише блогер. Према његовим речима, град је савремени мегаполис, у коме се налазе високе грађевине, широке улице и велелепне џамије.
На петом месту је град Јакутск, престоница Јакутије. Како наводи аутор, то је један од најхладнијих градова на свету.
„Без обзира на сурову климу, становници Јакутска воле свој град и живе одмерено, у складу са уникатним временским условима", закључио је аутор.
Прочитајте још:
Коментар