За шта је све крив прослављени уметник чије ће се нова књига са насловом „Ја сам крив“ наћи пред читаоцима Сајма књига? Из какве се потребе пише „Аутобиографија о Хандкеу“, посвећена човеку за кога каже „Ако постоји слободан човек данас - то је Петер Хандке“, из какве је анонимности одлучио да изађе захваљујући ауторском ангажману у Спутњику – ексклузивно открива прослављени редитељ и писац Емир Кустурица.
Откривамо и када ће импресивних осам миленијума историје Београда моћи да буде представљено на одговарајућем простору – у згради Музеја града који је, према одлуци Града, коначно ушао у процедуру за реконструкцију и надоградњу свог здања у Ресавској улици 40б.
Ко ће, уз британске писце Ирвина Велша и Ханифа Курејшија бити гости књижевног фестивала "Крокодил" од 26. до 29. августа, о каквим програмима овог фестивала регионалне књижевности је реч - разговарамо с директором "Крокодила", писцем Владимиром Арсенијевићем.
Колико нам књижевна фантастика може помоћи да разумемо време у којем живимо? Да ли смо данас сведоци свега онога што су одавно у својим делима описали аутори књига фантастике, јесу ли они били пророци или су само дубље промишљали свет око себе? На које све начине данас спаљујемо књиге и шта је о томе говорио и писао чувени писац Реј Бредбери, аутор култног дела "Фаренхајт 451- о свему томе разговарамо с Небојшом Петковићем, једним од аутора у новом, седмом броју часописа "Књижевна фантастика".
Зашто и две деценије од појављивања првог филма рађеног по чувеном књижевном серијалу говоримо о феномену „Хари Потер“ и потероманији која не јењава у свету, да ли је вишетомна сага Џоан Роулинг морала бити успешна барем због тога што је уморном и претерано рационалном човечанству понудила нову снажну веру у илузију, шта смо сазнали из приче која дечју књижевност дели на време пре и после Харија Потера – за Спутњик открива Весна Рогановић, копреводилац овог серијала на српски језик.