Компаније Твитер и Јутјуб у вези са захтевом Института за истраживање геноцида за РСЕ кажу да имају јасно установљену политику која “санкционише сваки говор мржње”.
У одговору Гугла, под чијим окриљем је видео-платформа Јутјуб, кажу да ће уклањати све садржаје који крше већ установљена правила компаније о ширењу говора мржње.
„Имамо јасну и успостављену политику у вези са говором мржње а која забрањује садржаје који минимизирају или негирају добро документоване, насилне догађаје, укључујући и геноцид у Сребреници. Ако се утврди да садржај крши ове смернице, ми ћемо га уклонити “, наводи се у одговору портпарола Јутјуба за РСЕ.
Директор канадског Института Емир Рамић за Слободну Европу каже да ИГК води евиденцију о садржајима на друштвеним мрежама и да највише објава у којима се вређају сребреничке жртве долази из Србије али да их има и из Русије, Француске и других држава.
“Ми смо у Канади имали петицију Канадског парламента којом смо тражили кривично санкционисање негатора геноцида у Сребреници у Канади. Петицију је потписало више хиљада Канађана , а спонзор петиције је био члан Канадског парламента Brian Masse објашњава Рамић.
Прочитајте још: