Захваљујући на награди Радовановић је рекао да је она на неки начин потврда да је оно што је радио - радио добро и да је на добром путу.
"Награда је, међутим, и обавеза да и сутра морате да будете још бољи. Што се тиче мене и мојих другара из ансамбла 'Седморица младих', сигуран сам да смо били на добром путу, а што се обавезе тиче, једино нам остаје да што дуже уживамо у овој награди", рекао је уз смех Јова Радовановић.
Директор Нишвил џез фестивала Иван Благојевић је подсетио да је група „Седморица младих“ кренула као диксиленд бенд, али да је касније почела да свира и џез.
"Џез је тада био главна светска музика и они су тим путем полако улазили у свет шоу бизниса, обишли свет и ушли у Гинисову књигу рекорда", рекао је Благојевић.
Седморица младих
© Фото : Фото архива Борбе
Додао је да је Јова Радовановић као фронтмен бенда, био изузетно значајан, како за популаризацију бенда, тако и џеза - пре свега као свирач кларинета и саксофона, а онда и као глумац, аниматор, човек који је просечном Југословену приближио џез музику.
Јова Радовановић је каријеру почео у бенду „Домино“, с којим је наступао у амфитеатру Технолошког факултета. Бенд се убрзо разишао, пошто је већина момака отишла у војску. Радовановић је прешао у групу „Весели Бенџа“, а потом у „Седморицу младих“.
Музика „Седморице младих“ заснивала се првенствено на џезу и диксиленд музици, као и на афроамеричкој духовној музици. Заједно са свим осталим стиловима, ансамбл је убацио и друге музичке жанрове, што је одлично пролазило код публике, иако ови музички жанрови у периоду од шездесетих до осамдесетих година нису били широко популарни.
Први озбиљан ангажман у иностранству имали су 1962. године у Сирији, у којој су провели четири месеца. Касније су наступали широм Западне Европе, у Немачкој, Швајцарској, Аустрији, Холандији, а били су и прва естрадна југословенска група која је имала турнеју по Совјетском Савезу. Наступе су имали и у Сједињеним Америчким Државама, у Линколн центру, где су представљали Радио-телевизијуБеоград на данима југословенске телевизије.
За амбасадоре југословенске културе били су проглашени 1975. године. Често су свирали политичарима и дипломатама, као и Јосипу Брозу Титу, чији су чести гости били у Карађорђеву. Током дугогодишње каријере снимили су 30 сингл и десетак ЛП плоча.
Седморица младих са Титом у Карађорђеву
© Фото : Промо
Поред музичких способности, истакли су се и као врхунски забављачи. Били су заштитни знак оба канала Радио-телевизије Београд, појављивали се у породичним и забавним емисијама и серијама, као и у филмовима.
Бенд се распао деведесетих година, а Радовановић је почео соло каријеру као забављач. „Седморица младих“ су ушли у Гинисову књигу рекорда као ансамбл с најдужим стажом од 33 године.