"Висинска подручја су без воде данима, а мештане пијаћом водом снабдевају цистерне. Приградска насеља искључују се са система повремено и по потреби, док континуирану испоруку воде има само језгро општине, у коме су виталне институције. Уколико се овакво стање настави плашим се да ћемо морати да прибегнемо рестрикцијама и у самом језгру, али сви се надамо да до тога неће доћи јер би велики проблем могло да изазове и пуцање старих азбестних цеви", изјавио је за РИНУ Предраг Маслар председник општине Ариље.
Спас за неколико хиљада људи биле би само падавине, које су након дужег времена и најављене. У зависности од интензитета падавина, у просеку би се обезбедило још око 30 додатних литара у секунди.
„На реци протиче 1.000 секундарних литара воде, ми узимамо око 400 литара, остатак враћамо у реку како бисмо одржали биолошки минимум. Није могуће додатно смањити биолошки минимум, јер би тиме угрозили реку у низводном току. Уместо 700 литара, ми већ сада, по дозволи надлежног министарства, враћамо од 600 до 650 литара. Испод тога не може да се иде, а и за ту количину се свакодневно врше детаљна испитивања како не би био угрожен биљни и животињски свет у самој реци", изјавио је директор ЈП Рзав, Зоран Бараћ.
Ванредна ситуација осим у Ариљу и Пожеги, и даље траје у Чачку, Горњем Милановцу и Лучанима, пренео је Б92
Опширније о овој теми погледајте у видеу: