У саопштењу МинЈанга се наводи да ће турбина имати капацитет од 16 мегавата и да ће моћи да производи 80.000 мегават сати електричне енергије годишње, што ће, како тврди, бити довољно за снабдевање електичном енергијом више од 20.000 домаћинстава, преноси Си-Ен-Би-Си.
Компанија намерава да инсталира прототип ветротурбине 2023. године, након чега планира да наредне године започне комерцијалну производњу.
Нова ветротурбина ће уједно смањити цене производње енергије из електрана на мору.
Трошкови производње енергије из таквих постројења, према истраживању Министарства енергетике САД-а, знатно надмашују електране на угаљ, јер је за генерисање једног мегавата потребно уложити 120,52 долара, док се за електрану на угаљ потроши 72,78 долара по мегавату, а за соларну електрану 32,78 долара.
Мада је сунчева енергија најјефтинија, имајући у виду да њен прилив није константан енергија ветра надомешта ту празнину, а процењује се да ће се с градњом оваквих гиганских ветротурбина трошкови производње енергије из ветра знато смањивати, између 37 и 49 посто до 2050. године, према извештају аналитичара компаније Обновљива економија.