РЕГИОН

Бурно на сједници и око зграде Пријестонице Цетиње – „судар“ комита и одборника УРА

Група Цетињана дочекала је одборнике УРЕ пред данашњу сједницу Пријестонице Цетиње са оптужбама да су издали Цетињане и да су са партнерима на државном нивоу одговорни за оно што се догађало 4. и 5 септембра у том граду.
Sputnik
Окупљени испред зграде Пријестонице су добацивали “да ли ће представници УРЕ у зграду ући хеликоптером” као што је био случај са митрополитом Јоаникијем прилком устоличења. Грађани су прозивали Славка Јанковића из УРЕ који је након уласка у зграду изашао да се суочи са окупљеним грађанима.
У провом дијелу сједнице дођшло је до жучне расправе замјеника градонаћелника Милоша Ражнатовића, са представником УРЕ Петром Мартиновићем, пљуштале су оптужбе и тешке ријечи са обије стране.
Мартиновић је казао да они из УРЕ нијесу ни „Срби ни четници“, а Ражнаотовић је одговорио да он није члан никакве криминалне организације.
Жучних расправа било је и по ходиницима цетињске зграде СО.
Сједница Скупштине је потом прекинута, дата је пауза током које је предсједница СО Дејана Диздар упознала одборнике са одлуком Владе да се манастир упише на државу.
Онда је настављена расправа о грађанској иницијативи....
Влада Црне Горе у понедељак је донијела одлуку да се Цетињски манастир упише као власништво државе.
Такву одлуку Влада је донијела дан уочи сједнице Скупштине Пријестонице Цетиње, на којој је планирано да се расправља о иницијативи грађана за „враћање манастира у руке Црногорске православне цркве“.
Управа за катастар и државну имовину већ је поступила по закључку Владе и уписала забрану отуђења на све објекте и парцеле које користи манастир Светог Петра.
Погледајте и Спутњикови емисију „Пророк“ која се тиче драматичних догађаја на Цетињу уочи устоличења митрополита црногорско-приморског Јоаникија:
РЕГИОН
Одлука Владе: Цетињски манастир у рукама државе - нема отуђења
Коментар