Свака земља чланица може кандидовати највише три села, а после заседања националне комисије Министарства трговине и туризма одлучено је да Србију представљају Мокра Гора, Гостиље и Тршић.
Да би планинска лепотица на западном делу земље на конкурсу засијала пуним сјајем, на Мокрој Гори у договору са мештанима кренуло се у асфалтирање шест путних праваца и решавања кључних инфраструктурних проблема који су од виталног значаја за развој тог дела Србије.
“Очувани културни и природни ресурси и огроман туристички потенцијал кандидовали су управо Мокру Гору на листу села која ће се такмичити за титулу најбољег села по позиву Светске туристичке организације. На нама је да и у наредном периоду учинимо све што је неопходно како би у Мокрој Гори, пре свега млади остајали и даље развијали потенцијале којима једно од највећих ужичких села располаже. Шарганска осмица и Дрвенград већ су препознати од стране бројних посетилаца и туриста из земље и иностранства, а на нама је да подржимо нове садржаје и радимо на даљој изградњи неопходне инфраструктуре", саопштила је градоначелница Ужица др Јелена Раковић Радивојевић.
Планирано асфалтирање путева укупне дужине од 1500 метара финансираће се удруженим средствима мештана и Града Ужица, а такође локална самоуправа сопственим средствима урадиће и путни правац од старе Цркве ка Столцу у дужини од око 2 100 метара. Крајем прошле године урађена је и реконструкција Спортског терена код школе.
"Желимо да у сарадњи са републичким институцијама, а опет у складу са плановима који се односе на очување животне средине и природних ресурса развијамо све туристичке потенцијале Мокре Горе, чиме ће се сигурно у знатној мери побољшати и квалитет живота мештана и надамо се повећавати њихов број”, закључила је градоначелница.