"То је једини начин да се одужите човеку који је волео нашу земљу и наш град", рекао је Весић пар сати после вести о смрти познатог глумца, не прецизирајући тачну локацију улице.
Како пише Би-Би-Си, љубав је била више него узвраћена, јер серија "Само љубав и коњи", преведена као "Мућке", остаје културни феномен у Србији и другим земљама некадашње Југославије, где је често емитована и титлована, што значи да су сви знали наслов и фразе на енглеском језику.
Физиотерапеут Жељко Ђекић често ме је поздрављао са изразом "Лавли џабли" у клиници у блоковима на Новом Београду који има архитектонске сличности са Пекамом у коме се дешава радња серије, што је још један од разлога због којег "лудорије браће Тротер тако снажно ођекују у Србији".
"Мућке су моје детињство. У спаваћој соби у којој смо мој брат и ја одрастали још увек постоји урамљени постер Дел Боја, Роднија и Бојсија. Дел Бој је сањар, а у Србији има много сањара", рекао је Ђекић.
Због смрти човека који је тумачио лик Бојсија још се у многима у Београду мешају осећања туге и љубави, а једна од њих је Драгана Павловић која за Би-Би-Си каже да јој је жао, те да је он био невероватан глумац и велики човек.
Трајна популарност серије у региону понекад изненади и њене глумце, па је тако Николас Линдхарст, који је глумио Роднија Тротера рекао да се осећао "као Краљица" приликом посете Црној Гори, јер су гости једног ресторана устајали и поздрављали га аплаузом.
Ипак, Чалис је створио можда најјаче везе од свих глумаца, а његове посете Београду прошле године довеле су до снимања документарног филма "Бојси у Београду" у коме је приказана огроман број људи који је дошао да га поздрави и да им се потпише на књигу.
Такође, он је на друштвеним мрежама редовно писао лепо о земљи.
Непосредно пред смрт добио је почасно држављанство, пише Би-Би-Си.
Прочитајте још: