"Експерименти и тестирања - успешни и неуспешни - су срж развоја комплексних, критично важних технологија попут хиперсоничних", рекао је портпарол Пентагона.
Иначе, развој хиперсоничног оружја један је од главних приоритета Пентагона.
Јучерашње неуспело тестирање само је још један ударац напорима САД, пише Си-Ен-Ен и подсећа да је Пентагон већ имао један неуспели тест у априлу.
Са брзином 5 маха или брже, хиперсонична оружја је тешко детектовати и представљају директан изазов системима ракетне одбране.
Хиперсонични пројектили могу да путују далеко нижом путањом од балистичких ракета које иду у великом луку и које се лако могу детектовати. Хиперсонични пројектили су такође покретљивији и могу лашке да избегну системе одбране.
Пре две недеље, Русија је објавила да су успешно тестирали хиперсонични пројектил назван Циркон који је лансиран са подморнице.
Упркос неуспелим тестовима, Пентагон инсистира на томе да не заостају за Русијом и Кином и да ће имати ефикасно хиперсонично оружје.
У априлу, хиперсонични програм ваздухопловних снага наишао је на препреку када нису успели да испале пројектил са Б-52 бомбардера.
Прочитајте још: